Raksti

27

MAR 2015

IETEIKUMI PAREIZU APAVU IZVĒLEI

Daudziem cilvēkiem apavu iegāde var būt ļoti laikietilpīgs un nogurdinošs process, jo viņiem ir dažādas pēdu problēmas, deformācijas, kas apgrūtina šo procesu. Ir dažas vienkāršas vadlīnijas, kas apavu iegādi padarīs vieglāku.

Lasīt vairāk

25

NOV 2014

Papēža piesis

Papēža piesis - sāpes papēža plantārās daļas rajonā ir viena no biežākajām pārslodzes izpausmēm pēdā. Šī problēma biežāk skar sportistus, cilvēkus pusmūžā, kas nolēmuši uzsākt fiziskās aktivitātes, bet dara to strauji, bez attiecīgas sagatavošanās, kā arī personas ar palielinātu ķermeņa masu.

Lasīt vairāk

25

NOV 2014

Podometrijas iekārtu atšķirības jeb kā neapjukt piedāvājuma dažādībā.

Ja esat nolēmuši veikt vai ārsts Jums ir nozīmējis podometrijas izmeklējumu, tad tas ir jāveic dinamikā (gaitā) tāpēc, ka pēda ir ļoti kustīgs orgāns, kuras forma un aprises statiskā stāvoklī neatspoguļo kustības, ko pēda veic ejot vai skrienot. Statiski (stāvot) veiktais mērījums ir ļoti ierobežots un netiek iegūta pilna informācija par pēdu, kādu var iegūt par to kustībā.

Lasīt vairāk

25

NOV 2014

Palīdzēsim pēc endoprotezēšanas operācijas

Gūžas vai ceļa locītavas endoprotezēšanas operācija ir situācija, kad slimniekam var būt nepieciešama tuvinieku palīdzība, lai tiktu galā ar ikdienas darbībām. Ne reti slimnieki negrib kļūt par apgrūtinājumu saviem tuviniekiem, un tāpēc cīnās pašu spēkiem, lai gan tā pastāv iespēja iedzīvoties atkārtotās operētās locītavas problēmās. Lai izvairītos no riskantām situācijām, pacientam jānodrošina tehniskie palīglīdzekļi, kas pēc operācijas ļaus saglabāt maksimālu neatkarību ikdienas aktivitātēs un tai pašā laikā nodrošinās arī drošu vidi, lai varētu ievērot visus ārstējošā ārsta norādījumus.

Lasīt vairāk
12